Klubo istorija

Didysis teniso “bumas” Palangoje prasidėjo 1982 metais, kai į Palangą atvyko dirbti, tuometinio Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininko Dainiaus Kepenio pakviesta, profesionali teniso trenerė Birutė Rabikaitė. Ši trenerė iškart ėmėsi treniruoti keletą įvairaus amžiaus vaikų grupių. Žaisti tenisą ir siekti meistriškumo pradėjo arti šimtas vaikų, pradedant darželinukais.

Kartą B.Rabikaitė prasitarė jog vakare ilgai negali užmigti – akyse “sninga” baltais kamuoliukais. „Jeigu užkalbinsi kurį nors Palangos tenisininką – merginą ar vaikiną – kiekvienas pasakys, kad jų trenerė buvo ar yra Birutė Rabikaitė. Ji yra tenisininkams lyg antroji motina, esanti su jais ir kai jiems sekasi ir kai nesiseka. Daugiau kaip per keturis dešimtmečius keletas tūkstančių palangiškių praėjo Birutės (taip galima vadinti) teniso ir gyvenimo mokyklą. Jos dėka kai kurie – E.Lechavičiutė, V. Zubernytė – tapo šalies čempionais ir prizininkais. Rinktinės kandidatais ir dalyviais buvo A.Rozga, A.Čiplys, M.Kairys, I.Neverauskas, G.Balsys, R.Normantaitė, L.Šlendeleva ir kiti. Respublikos jaunių čempionės vardą iškovojo R.Liutikaitė…“ -  taip apie Birutę Rabikaitę rašo A. Navickas knygoje „Teniso pašaukti“, 2010 metais išleistoje Vilniuje. Už didelį indėlį vystant teniso sportą Palangoje Birutei Rabikaitei suteiktas klubo Garbės nario vardas.

Trenerė Birutė Rabikaitė su auklėtiniais

1982 metais buvo įsteigta, visuomeniniais pagrindais veikianti, Teniso sporto federacija, kuri visapusiškai rūpinosi tiek teniso sporto meistriškumo ugdymu, tiek jo masiškumo populiarinimu bei teniso bazės stiprinimu. Jos prezidentu buvo išrinktas Feliksas Užpelkis. Greit atsirado ir teniso mėgėjų, daugiausia iš besitreniruojančių vaikų tėvų, kurie susibūrė į Teniso mėgėjų klubą (1983 m.), jo prezidentu buvo išrinktas Romas Bučionis. Romui Bučioniui suteiktas klubo Garbės nario vardas (po mirties). Tenisui buvo imta skirti daug dėmesio ir jau po metų kitų apie Palangos jaunuosius tenisininkus jau kalbėjo visi Lietuvos teniso specialistai, rašė laikraščiai… Teniso mėgėjų būrys taip pat sparčiai didėjo. Trenerės padedami, atrodė kad net trisdešimtmečiai teniso mėgėjai  dar pasieksime dideles meistriškumo aukštumas, nes pradžioje, kaip paprastai, progresas ženklus, o entuziazmas neblėstantis. Išmokome vieną iš sunkiausių teniso veiksmų – kamuoliuko padavimą, smūgius iš kairės ir dešinės nuo žemės ir iš oro, gana sunkų bet labai malonų smūgį į vertikaliai krentantį kamuoliuką, taip vadinamą “smešą”. Su kiekvienu sėkmingu smūgiu atrodydavo nuveji nuo savęs visas problemas, nelieka jokio fizinio nuovargio. Teniso žaidimas be kita ko suartina įvairaus charakterio ir temperamento žmones. Skrajojantis kamuoliukas tarsi sujungia nematoma gija tave su varžovu ir vėliau vienas kitą geriau supranta ne tik teniso kortuose. Tenisas – universali, mintį ir raumenis miklinanti sporto šaka ir pramoga, ištobulinta per keletą šimtmečių.

Palangos teniso klubo narių susitikimas su V. Gerulaičio tėvu, Palanga 1985.

O kiek ir kokių susitikimų! Tai buvo nepaprastai malonios žaidimo ir bendravimo valandos. Vienas iš tokių susitikimų 1985 metais įvyko su pasaulio garo tenisininko Vito Gerulaičio tėvu taip pat žinomu tenisininku ir sūnaus  treneriu Vytautu Gerulaičiu iš JAV. Jo pamokos jauniesiems tenisininkams bei mėgėjams įsiminė ilgam, o padovanota kamuoliukų šaudykla buvo didelė dovana, nors per tuometinį Leningradą iš Amerikos ji Palangą pasiekė vos ne po metų.

Tuo laikotarpiu buvo įrengtos  teniso aikštelės prie  poilsio komplekso “Linas”, poilsio namų “Goda”, sanatorijos “Palanga” ir kitur. Architektė, teniso entuziastė Irena Likšienė paruošė gražų Teniso kortų rekonstrukcijos projektą.  Gaila pradėjus įgyvendinti šį projektą nuo pastato, aikštynui nebeliko  lėšų.

Tuo laikotarpiu prasidėjo pateisinimas 1986 metais iškelto šūkio “Palanga – teniso miestas-kurortas”. Teniso klubas rengdavo ar aktyviai prisidėdavo prie tokių renginių kaip „Teniso dienos“, siekiančio populiarinti tenisą vaikų ir tėvų tarpe, tarptautinį turnyrą „Palanga OPEN“, „Palangos Juzės“, „Bobų vasaros“, šeimų turnyrai. Draugiškos varžybos su kitų miestų ir rajonų teniso klubais Telšių, Šilutės, Kauno ir kitais).

1986 metais Palangos teniso mėgėjų klubo prezidentu buvo išrinktas Feliksas Užpelkis. Klubas sutvirtino narystės statusą: pasigamino Teniso mėgėjų klubo nario bilietą, ženkliuką, vimpilą, kitą atributiką.

1990 m. vasario 26d. Palangos teniso mėgėjų klubas buvo oficialiai įregistruotas Palangos miesto VK Kultūros skyriuje su pavadinimu „Palangos miesto teniso klubas“.

Klubo steigimo dokumentai

1996m. birželio 20d. Palangos miesto teniso klubo visas teise ir pareigas perėmė „Palangos teniso klubas“, kurio Įstatai, vadovaujantis 1995 metais išleistu Lietuvos Respublikos Visuomeninių organizacijų įstatymu, buvo įregistruoti Palangos miesto valdybos sprendimu Nr.200. Tokiu pavadinimu ir statusu klubas veikia ir dabar.

1998 metais Palangos teniso klubo prezidentu buvo išrinktas Rimantas Martinauskas. Jam buvęs prezidentas Feliksas Užpelkis, (kuriam už ilgametę veiklą populiarinant tenisą kurorte taip pat suteiktas klubo Garbės nario vardas) perdavė visas regalijas ir anspaudą su užrašu: „Lietuvos Respublika Palanga Palangos teniso klubas“.

2000 metais klubo prezidentu išrenkamas entuziastingas ir atsidavęs tenisui (labiau už partiją) žmogus – Rimantas Budginas. Vėliau prezidentais buvo renkami Arūnas Grigalauskas, Petras Kravtas, Arūnas Daratis, Valdas Zilnys. Šiuo metu išaugusio ir sutvirtėjusio Palangos teniso klubo prezidentu yra išrinktas ir rūpestingai dirba Tomas Višinskis.

Akimirkos iš klubo istorijos

Klubo įstatai


Dėkojame mūsų klubo garbės nariui Feliksui Užpelkiui už paruoštą medžiagą.
Asociacija „Palangos teniso klubas“
Įmonės kodas: 191142195
Adresas: Gėlių a. 1, Palanga, 00135, Lietuva
Tel.: (8 640) 44445
El. p.: info@palangostenisas.lt
AB Šiaulių bankas
A/s: LT587180600000700812

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų teniso klube laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų
Palangos teniso klubo
naujienos ir svarbi informacija
ITF Palanga OPEN Norite su mumis susisiekti?
Visa kontaktinė informacija čia

Mūsų RĖMĖJAI: